Fondai

Covid19: pasaulinis fondas, padedantis medikams

Pasaulinis fondas paskelbė apie 12 mlrd. dolerių naują finansavimą kovai su Covid-19. Šie pinigai bus skirti vakcinų, gydymo ir diagnostikos tyrimams ir plėtrai finansuoti, sveikatos priežiūros darbuotojų asmeninėms apsaugos priemonėms pirkti ir šalių pastangoms suvaldyti pandemiją remti.

„Covid-19 yra pasaulinė krizė, kuriai reikia pasaulinio atsako”, – sakė Pasaulio sveikatos organizacijos generalinis direktorius dr. „Pasaulinis fondas yra svarbus partneris mūsų pastangose įveikti šį virusą”.

Naujasis finansavimas papildo 650 mln. dolerių, kuriuos Pasaulinis fondas jau skyrė kovai su Covid-19. Šie pinigai bus skirti Pasaulio sveikatos organizacijos ir kitų partnerių darbui, susijusiam su pasauliniu atsaku į pandemiją, remti.

„Pasaulinis fondas didžiuojasi galėdamas atlikti pagrindinį vaidmenį pasaulinėje kovoje su Covid-19, – sakė Pasaulinio fondo vykdomasis direktorius Dr. Markas Dybulas. „Esame pasiryžę padaryti viską, ką galime, kad padėtume nutraukti šią pandemiją ir išgelbėti žmonių gyvybes.”

Pasaulinis fondas yra vyriausybių, pilietinės visuomenės, privataus sektoriaus ir ŽIV/AIDS, tuberkuliozės ir maliarijos paveiktų žmonių partnerystė. Jis buvo įkurtas 2002 m. siekiant iki 2030 m. sustabdyti šių epidemijų plitimą. Iki šiol jo veiklai surinkta daugiau kaip 45 mlrd. dolerių.

Pasaulinis fondas paskelbė apie naują finansavimą kovai su Covid-19 tuo metu, kai pasaulis sprendžia, kaip suvaldyti pandemiją. Šiuo metu virusu užsikrėtė daugiau kaip 200 000 žmonių daugiau kaip 150 šalių ir teritorijų, o mirčių skaičius toliau auga.

Reikia skubiai skirti daugiau lėšų, kad būtų galima paremti pasaulinę kovą su Covid-19. Jungtinės Tautos apskaičiavo, kad per ateinančius 18 mėnesių reikės 675 mlrd. dolerių, kad būtų galima finansuoti sveikatos apsaugos atsaką į pandemiją.