Covid19 apribojimai, Mokslas, Naujienos, Technologijos

Covid 19 vakcina

COVID-19 vakcina yra galinga priemonė kovojant su naujojo koronaviruso pandemija. Mokslininkai nenuilstamai dirba, kad sukurtų saugias, veiksmingas ir visiems prieinamas vakcinas. Įrodyta, kad vakcina sumažina riziką susirgti sunkia liga ar mirti nuo COVID-19 ir yra labai svarbi pasaulinių strategijų, kuriomis siekiama sustabdyti viruso plitimą, dalis.
Skiepijimasis yra vienas geriausių būdų apsaugoti save ir savo artimuosius nuo COVID-19. Vakcinos veikia išmokydamos jūsų organizmą atpažinti ir kovoti su tam tikromis ligomis, todėl, jei kada nors susidursite su jomis, jūsų organizmas bus pasiruošęs. Skiepijimasis taip pat gali padėti sumažinti ligos sunkumą, jei vis dėlto užsikrėsite, ir užkirsti kelią jos plitimui tarp kitų asmenų. Svarbu prisiminti, kad vakcinos teikiama apsauga galioja tik tam tikrą laiką; vis tiek būtina toliau laikytis kitų atsargumo priemonių, pavyzdžiui, atsiriboti nuo visuomenės, viešose vietose dėvėti kaukes ir vengti didelių susibūrimų.
COVID-19 vakcina gali skiepytis visi vyresni nei 16 metų asmenys. Vakcinos yra nemokamos ir jas galima įsigyti daugelyje vietų, įskaitant gydytojų kabinetus, vaistines, ligonines ir lankomas klinikas. Norėdami sužinoti, kur galite pasiskiepyti, apsilankykite vietos sveikatos departamento svetainėje arba paskambinkite tiesiogiai. Gali tekti iš anksto susitarti dėl susitikimo, todėl geriausia paskambinti iš anksto ir pasitikslinti.
COVID-19 vakcinos yra saugios ir jų veiksmingumas buvo patikrintas. Klinikiniai tyrimai parodė, kad jos užtikrina stiprią apsaugą nuo viruso, daugiau nei 90 % sumažindamos riziką susirgti ar sunkiai susirgti COVID-19. Pasiskiepijus vis dar gali pasireikšti lengvas šalutinis poveikis, pavyzdžiui, skausmas ir (arba) karščiavimas, tačiau jis yra laikinas ir neturėtų trukdyti užsiimti įprasta veikla.
Pasiskiepijimas COVID-19 vakcina yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad apsaugotumėte save ir savo artimuosius nuo viruso. Svarbu pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, jei turite kokių nors klausimų ar abejonių dėl vakcinos pasiskiepijimo. Atminkite, kad net ir pasiskiepijus vis dar reikia laikytis socialinio atstumo, viešose vietose dėvėti kaukę ir vengti didelių susibūrimų. Imdamiesi šių atsargumo priemonių, mes visi kartu galime sustabdyti COVID-19 plitimą. Kartu mes galime pakeisti situaciją!