Naujienos, Patarimai

Ką daryti, kai jūsų giminaitis mirė užsienyje?

Kai nuo Covid19 užsienyje miršta giminaitis, norint grąžinti mirusįjį į tėvynę, reikia atlikti tam tikrus veiksmus. Pirmiausia turite kreiptis į savo šalies ambasadą ar konsulinę įstaigą atitinkamame mieste ar valstijoje, kurioje mirė asmuo. Jie gali patarti, kaip geriausiai sutvarkyti reikiamus dokumentus, kad jūsų giminaičio kūną būtų galima grąžinti namo. Be to, turėtumėte susisiekti su vietiniu laidojimo paslaugų teikėju ir informuoti jį apie mirtį užsienyje, kad prireikus jis galėtų suteikti pagalbą ir patarimus.

Kai bus sutvarkyti visi reikiami dokumentai, vietos laidojimo paslaugų teikėjas turės paruošti kūną repatriacijai. Tai apima jo aprengimą, balzamavimą ir įdėjimą į karstą. Prieš išsiunčiant kūną į namus, jis paprastai turi būti užantspauduotas karste pagal vietos muitinės taisykles.

Gali tekti susisiekti su oro linijų bendrove arba tarptautine krovinių gabenimo bendrove, kad būtų organizuotas jūsų giminaičio kūno gabenimas. Priklausomai nuo to, kur mirė giminaitis, gali būti ir specialių reikalavimų, kuriuos reikia įvykdyti prieš gabenant kūną.

Galiausiai, atvykus į jūsų šalį, kūnui reikės atlikti muitinės ir kitus formalumus. Vietos laidojimo paslaugų teikėjas arba laidojimo paslaugų teikėjas turėtų padėti jums atlikti ir šiuos veiksmus. Svarbu nepamiršti, kad repatriacija gali užtrukti ir kad su šiuo procesu susiję mokesčiai gali būti brangūs. Be to, svarbu kuo daugiau planuoti iš anksto, kad užtikrintumėte sklandžią giminaičio kūno repatriaciją. Tinkamai pasiruošę ir vadovaudamiesi patarimais, galite užtikrinti, kad jūsų artimas žmogus bus garbingai palaidotas, kokio nusipelnė.

Visa informacija apie dokumentų pildyma pateikiama čia: https://etaplius.lt/naujiena/informacija-apie-zmogaus-palaiku-vezima-ir-formos-pildyma