Naujienos, Patarimai

Covid-19 ir palaikų repatriacija iš užsienio į Lietuvą: ką reikia žinoti

Pandemijos metu, kai visame pasaulyje yra apribotos kelionės ir kitos veiklos, mirusiųjų palaikų pervežimas iš užsienio į Lietuvą yra sudėtingesnis nei kada nors anksčiau. Tačiau nepaisant šių iššūkių, tinkama koordinacija, supratimas ir kompetencija gali palengvinti šį procesą. Štai ką reikia žinoti apie Covid-19 ir palaikų repatriaciją į Lietuvą.

Covid-19 poveikis palaikų repatriacijai

Covid-19 pandemija sukūrė daugybę kliūčių, susijusių su palaikų pervežimu iš užsienio. Sveikatos ir saugumo reikalavimai, taip pat kelių ir oro linijų apribojimai, reiškia, kad palaikų pervežimas gali būti delsiamas arba sudėtingas. Be to, kai kuriose šalyse gali būti apribojimai dėl palaikų, ypač tų, kurie mirė nuo Covid-19, pervežimo.

Palaikų repatriacijos procedūra pandemijos metu

  1. Mirties registracija: Kaip ir bet kuriuo kitu atveju, mirtis turi būti užregistruota toje šalyje, kurioje ji įvyko.
  2. Covid-19 testavimas: Norint pervežti palaikus, gali reikėti patvirtinimo, kad mirusysis buvo testuotas dėl Covid-19, nepriklausomai nuo mirties priežasties.
  3. Dokumentų rinkimas: Reikia rinkti visus reikiamus dokumentus, įskaitant mirties liudijimą, sveikatos priežiūros institucijos leidimą pervežti palaikus ir kitus dokumentus, priklausančius nuo kiekvienos šalies reikalavimų.
  4. Palaikų paruošimas: Palaikai turi būti paruošti pagal tarptautinius standartus, įskaitant atitinkamus veiksmus, kad būtų užkirstas kelias Covid-19 plitimui.
  5. Transportavimas: Dėl pandemijos gali būti apribojimų dėl palaikų pervežimo skirtingais transporto būdais. Gali prireikti koordinuoti transportavimą per kelių transportą arba naudoti specialius oro skrydžius.

Kodėl pasirinkti specializuotą įmonę?

  1. Patirtis ir profesinė kompetencija: Specializuotos palaikų pervežimo įmonės turi patirties su palaikų pervežimu pandemijos metu ir žino, kaip tinkamai elgtis sudėtingose situacijose.
  2. Tinkama koordinacija: Jos užtikrina viso proceso koordinavimą, pradedant dokumentų rinkimu ir baigiant palaikų pristatymu nurodytoje vietoje Lietuvoje.
  3. Sveikatos ir saugumo standartai: Tokios įmonės laikosi aukščiausių sveikatos ir saugumo standartų, kad užtikrintu visų suinteresuotųjų šalių saugumą.
  4. Paslaugų teikimas su užuojauta: Suprantame, koks sunkus yra šis laikotarpis, todėl specializuotos įmonės suteiks kuo daugiau pagalbos ir paramos.