Technologijos

Kompiuteriai Covid19 amžiuje: ką reikia žinoti

Kompiuteriai yra svarbi mūsų gyvenimo dalis. Daugelis iš mūsų jais naudojasi darbe, mokykloje arba norėdami palaikyti ryšį su draugais ir šeima. Tačiau kas nutinka, kai pasaulinė pandemija, tokia kaip Covid19, paveikia mūsų kompiuterių naudojimą? Štai ką reikia žinoti apie naudojimąsi kompiuteriu „Covid19” laikais.

Pirma, svarbu, kad kompiuteris būtų švarus. Tai reiškia, kad klaviatūrą, pelę ir monitorių nuvalykite dezinfekuojančia servetėle arba šluoste. Taip pat turėtumėte dezinfekuoti nešiojamąjį kompiuterį, jei tokį turite. Jei kompiuteriu dalijatės su kitais asmenimis, įsitikinkite, kad po kiekvieno naudojimo jį išvalote.

Antra, būkite atsargūs, ką spaudžiate. Padaugėjo apgaulingų elektroninių laiškų ir svetainių, kuriose bandoma pasinaudoti Covid19 baime. Jei gaunate el. laišką iš nežinomo siuntėjo arba paspaudžiate nuorodą iš neatpažįstamos svetainės, būkite atsargūs. Neatidarykite priedų ir neįveskite asmeninės informacijos, jei nesate visiškai tikri, kad tai daryti saugu.

Trečia, naudokitės patikimais informacijos apie „Covid19” šaltiniais. Šiuo metu internete sklando daug klaidingos informacijos. Naujausios informacijos apie pandemiją ieškokite patikimose interneto svetainėse, pavyzdžiui, Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) arba Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO).

Galiausiai darykite pertraukas, kad nereikėtų žiūrėti į ekraną. Per daug laiko, praleisto žiūrint į kompiuterį, gali sukelti akių įtampą ir galvos skausmus. Kas kelias valandas atsikelkite ir pajudėkite, o per ilgas darbo ar mokymosi dienas būtinai darykite pertraukas. Jūsų akys jums padėkos!

Kompiuteriai yra svarbi mūsų gyvenimo dalis, tačiau svarbu jais saugiai naudotis Covid19 pandemijos metu. Laikydamiesi šių patarimų galite padėti apsaugoti save ir kitus.

Ar turite kitų patarimų, kaip naudotis kompiuteriais Covid19 viruso metu? Pasidalykite jais komentaruose!